KINO FESTIWALOWE

Serdecznie zapraszamy na seanse filmowe w festiwalowym kinie! W tym roku chcemy przedstawić portrety wyjątkowych osób z różnych światów, różnym wieku i o bardzo różnych zainteresowaniach. Łączy je jednak to, że są wspaniałą inspiracją dla nas wszystkich.

CAROLA – Cagliari, Sardynia / SERETI – Narok, Kenia / PAULA – Berlin, Niemcy / THOWAIBA – Tunis, Tunezja
Serial biograficzny/dokumentalny – 4 x ‘12

Dzięki współpracy z Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie, będziecie mieli okazję zobaczyć 4 filmy z serii Wonder Woman – Nieznane bohaterki klimatyczne. To cztery dziewczyny, cztery życia, cztery portrety sfilmowane w różnych częściach świata, by pokazać
uniwersalne historie o zwykłym niezwykłym życiu, w oparciu o podejście narracyjno – biograficzne. Celem jest wydobycie z każdej opowieści „antropoceno-feminizmu”, tj. nowej wizji „kobiecości”, oryginalnej i spontanicznej. Nowatorska koncepcja współczesności – równoczesności działań – dziewczyn, które mierzą się z kryzysem ekologicznym, ekonomicznym, społecznym i kulturalnym,
szukając alternatywnych sposobów życia i działania, których wspólnym mianownikiem jest przezwyciężanie stereotypów płciowych, rasizmu, seksizmu i klasizmu. Każdy odcinek skupia się na jednym z czterech krajów – wszystkie leżą na tej samej długości geograficznej, a każdy z nich inaczej odczuwa skutki kryzysu ekologicznego. Są to: Niemcy, Włochy, Tunezja i Kenia.

Filmy zobaczycie dzięki: Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie oraz Kampania #KlimatNaZmiany

WOJTEK, reż. Lise Bisleau
Film dokumentalny – 25′ (napisy angielskie)

Intymny portret Wojtka Szustaka, marzyciela i wyalienowanego polskiego artysty. Akcja filmu dokumentalnego rozgrywa się w WORM, ikonicznym awangardowym i podziemnym centrum sztuki w Rotterdamie. Obraz ten jest relacją z codziennego, samotnego życia Wojtka w studiu dźwiękowym WORM. Widzimy jak pracuje, nagrywa, tworzy, śpi, rysuje. Kamera zbliża się do niego, próbuje przeniknąć jego nieosiągalne ja. Jego muzyka zaczyna grać i nagle wydaje się, że jest to jedyny punkt łączący go z nami.
Ten film był formą odpowiedzi reżyserki na jej potrzebę odzyskania przez kino intymnego i prostego związku z rzeczywistością, bytami i rzeczami.
Bohatera filmu usłyszycie także na żywo na Festiwalu Gadafest jako Immortal Wojtechnique, a także spotkacie przy innych działaniach, ponieważ Wojtek dołączył w tym roku do ekipy festiwalowej!