OPIS DOSTĘPNOŚCI

DOJAZD I PARKING
Festiwal odbywa się w miejscowości Książ Wielki ok. 52 km od Krakowa i ok. 65 km od Kielc (powiat miechowski, województwo małopolskie). Na teren festiwalu, ze względu na jego położenie najlepiej dojechać samochodem/busem. Auta z oznaczeniem dla niepełnosprawnych mogą wjechać na sam teren festiwalu – następnie zostaną przekierowane na wyznaczony parking, który znajduje się równiez na terenie festiwalu (bardzo blisko scen). Jeżeli jednak ktoś decyduje się na transport publiczny, to prosimy o skontaktowanie się z nami, bo najlepiej jak wybierze się połączenie kolejowe do Miechowa (ok. 11 km od miejsca, gdzie odbywa się festiwal), jednak musielibyśmy zorganizowac transport z miechowskiego dworca do Książa Wielkiego. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie takiej potrzeby na adres: gadafest@gmail.com lub telefonicznie: tel. 503-684-356.

TEREN FESTIWALU
Festiwal Gadafest odbywa się na zielonym terenie okalającym zabytkowy Pałac Mirów. Jest to wydarzenie plenerowe, na którym większość aktywności odbywa się na poziomie 0.

Główny trakt – od wejścia na festiwal do pałacu jest utwardzony. Tą drogą można dotrzeć do wszystkich miejsc koncertowych, a także do strefy gastronomicznej, galerii czy biura festiwalowego. Koncerty natomiast odbywają się na płaskim terenie porośniętym trawą (na codzień jest to boisko do piłki nożnej).

SANITARIATY
Na terenie festiwalu będą toalety przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Plenerowe kabiny prysznicowe niestety nie będą dostępne dla wózków, jednak każdy kto będzie chciał skorzystać z prysznicy niech się nie martwi – z naszą pomocą skorzysta z łazienek dostępnych w pałacu. Prosimy jednak zgłosić taka potrzebę w biurze festiwalowym lub pod nr telefonu: 604-486-356

POLE NAMIOTOWE
Pole namiotowe znajduje się na terenie festiwalu, niedaleko scen, jednak za budynkiem Pałacu Mirów, który stanowi skuteczną barierę dźwiękową. Jest to teren porośnięty trawą. Prowadzą do niego utwardzone ścieżki. Nasi wolontariusze chetnie pomogą rozbić namiot. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie takiej potrzeby w biurze festiwalu, które znajduje się tuż obok pola namiotowego.

PLATFORMA DLA OzN
Na festiwalu nie ma platformy przeznaczonej dla osób z niepełnosprawnościami. Nie ma takiej potrzeby. Festiwal Gadafest jest kameralnym i bardzo przyjacielskim festiwalem. Każdy kto tylko będzie chciał uczestniczyć w koncertach z bliska – będzie miał taką możliwość.

POZOSTAŁE INFORMACJE
– Karnet N – opiekun osoby o umiarkowanym lub znacznym stopniu albo widocznej niepełnosprawności może wejść na festiwal bezpłatnie. W takim przypadku organizator ma prawo poprosić osobę z niepełnosprawnością o potwierdzenie rodzaju niepełnosprawności za pomocą odpowiedniej dokumentacji.
– na teren festiwalu może wejść osoba niewidząca, korzystająca z psa przewodnika.
– w czasie festiwalu nie będą używane światła stroboskopowe
– każda osoba z niepełnosprawnościami potrzebująca wsparcia będzie mogła zwrócić się z prośbą o pomoc w biurze festiwalu lub do obsługi festiwalu.

Jeśli masz jakieś pytania lub prośby napisz do nas gadafest@gmail.com lub zadzwoń na numery:
– przed festiwalem Basia tel. 503-684-356.
– w trakcie trwania festiwalu Dorota tel. 604-486-356