FUNDACJA KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE

Niemal od początku istnienia Festiwalu Gadafest współpracujemy z ekipą Kupuj Odpowiedzialnie. Nie mogło, więc zabraknąć ich i w tym roku!

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zajmuje się odpowiedzialną produkcją i konsumpcją. Zachęca do wybierania produktów ekologicznych i etycznych tak, aby nasza Ziemia, ludzie, zwierzęta oraz rośliny mogły koegzystować w harmonii.

Na tegorocznym stoisku będziecie mogli zobaczyć wystawę WODNĄ, zagrać w grę KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE (z nagrodami!), własnoręcznie wykonać przypinki z eko świadomościowymi hasłami i grafikami (będzie tez opcja zindywidualizować sobie „badga” kolorowymi flamastrami). Nie zabraknie też nowych poradników oraz ekologicznych produktów do kupienia takich jak piękne i wzorzyste skarpetki, nerki Zero Waste, zrobione w Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej (każda unikalna, w kolorowe wzory) i wiele innych!

Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie w tym roku zaprasza także do festiwalowej sali kinowej, gdzie wyświetli 4 filmy z serii Wonder Woman – Nieznane bohaterki klimatyczne. To cztery historie współczesnych młodych kobiet, które walczą o sprawiedliwość klimatyczną, działając na rzecz swoich społeczności. Cztery dziewczyny, cztery życia, cztery portrety sfilmowane w różnych częściach świata, by pokazać uniwersalne historie o zwykłym niezwykłym życiu. Więcej o filmach znajdziecie tutaj: KINO FESTIWALOWE