Na tropie ruchu

NA TROPIE RUCHU – warsztaty dla dzieci 

Zabawa, ruch – pięknie! A zabawa w ruchu ze swoją pociechą? Cudownie! Zapraszam do wspólnej zabawy!

Moja droga eksploracji ruchu i pracy z dziećmi pokazała mi piękne połączenie tych aspektów. W dzisiejszych czasach dużo mówi się o zaniku relacji na płaszczyźnie dziecko-rodzic. Może to przez zabieganie? Może przez brak zrozumienia? Nie wiem… ale wiem, że można inaczej!

Na zajęciach, w atmosferze akceptacji, stwarzamy przestrzeń przede wszystkim do dobrej zabawy w ruchu, co moim zdaniem jest piękną drogą do pełnego bycia z dzieckiem. Spotykamy się, by poprzez zabawy ruchowe nawiązać kontakt ze swoim ciałem, towarzyszem i grupą 🙂

Inspiruję się Metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, Kontakt Improwizacją i Acroyogą.

Dzięki ćwiczeniom uczymy się zaufania i wyczulenia na potrzeby innych, a zabawy ruchowe wykonywane w parze rodzic-dziecko dostarczają wiele radości i uśmiechu!

Co dają nam zajęcia?

-poznanie własnego ciała

-zdobywanie pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa w otoczeniu

-nawiązywanie kontaktu z innymi i współpracy z grupą

…oraz przede wszystkim inspirujący, aktywny czas dający narzędzia do późniejszych zabaw z dzieckiem.

Warsztaty poprowadzi Paweł Kubiak – pedagog, od 7 lat aktywnie pracujący z dziećmi – przedszkole leśne, korepetycje, animacje. Bardzo bliskie są mu słowa: zanim zaczniemy myśleć o tym jak wychowywać dzieci, pomyślmy co zrobić, by im w tym nie przeszkadzać. Być, słuchać, towarzyszyć. Obok tego kocha się ruszać. Jego inspiracje to ruch spontaniczny, kontakt improwizacja, capoeira i acroyoga. W ruchu interesuje go relacja – ze sobą, partnerem, grupą oraz autentyczność i po prostu – ruch. Kieruje się ciekawością i radością płynącą z wyrażenia siebie.