TARABAN

Psychodelicznie, hard-rockowe trio z Krakowa. Początek zespołu sięga 2013 roku. Na swoim koncie, grając jeszcze jako kwartet ma dwie EP (2015, 2016), a w 2019 roku w składzie Bala (głos i bas), Maciej Trojanowski (gitara), Kris Gonda (perkusja) zespół wypuścił na światło dzienne swój debiutancki krążek o tytule “How The East Was Lost”.

Na albumie, zarejestrowanym przez Haldora Grunberga w Monochrom Studio można odnaleźć orzeźwiające brzmienie wypływające z dawnych źródeł. Album to 47-minutowy owoc miłości do bogatych pejzaży dźwiękowych z lat 70. Na płycie można usłyszeć także gości: Kubę Jaworskiego (klawisze), Wiktorię Tabak (wokalizy) oraz Alexa Clova (saksofon). Taraban występował do tej pory m. in. z takimi formacjami jak Dead Meadow, Belzebong, Dead Heads, Svartanatt, Monkey3, Naxatras, Wedge.

Koncerty zespołu to zdecydowanie niezapomniane przeżycie, a energia jaka wytwarza się w tym czasie potrafi jeszcze długo rezonować z odbiorcą, o czym z pewnością przekonacie się po występie w Książu Wielkim.