Bambi Uzi b2b Alegria

Duet zgrany w życiu, jak i za DJką. W festiwalową sobotę zagrają w formule back2back, w której bardzo dobrze się dogadują. Warto sprawdzić, co wyjdzie z tego połączenia sił i w jakie basowe rejony nas zabiorą!  

Bambi Uzi – bejsowa sarna z Łodzi. Prawilny prawnik, szalony naukowiec, koneserka szeroko pojętej elektroniki. W 2017 r. zwinnie wskoczyła za decki i świetnie się tam bawi. Grała w większości polskich miast, ma też za sobą udane imprezy zagraniczne. W 2021 r. uczestniczyła w rezydencji muzycznej “WOK – Collaborative Pot” w Kijowie, a za kilka tygodni po raz drugi zagra na chorwackim festiwalu basowym Membrain. W 2022 r. znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych polskich DJów i DJek basowych w plebiscycie Munoludy 2021 organizowanym przez portal Muno.pl. 

Jej selekcja jest zadziorna, wszechstronna i wyrazista, a dropami strzela niczym z Uzi. Miłośniczka basu w różnych tempach i odmianach. Nie lubi ograniczać się do jednego klimatu – żongluje gatunkami od jungle, przez UK hardcore, rave, footwork czy techno, aż po jej ukochany drum & bass. Nigdy nie wiadomo, dokąd ją poniesie w secie, ale można mieć pewność, że groove będzie się zgadzał, a bas masował żebra.

 

FB: https://www.facebook.com/bambiuzi 

SC: https://soundcloud.com/bambi-uzi 

IG: https://www.instagram.com/bambi_uzi/ 

 

***

 

Alegria to pochodzący z Poznania DJ, promotor i prezenter audycji radiowych poświęconych muzyce drum & bass. Od 2009 roku, kiedy Artiztix i Kriss J z DrumObsession (ekipy promującej DNB w stolicy Wielkopolski) zaprosili go do zagrania pierwszego warm-upu, a później do czynnego udziału w kolektywie jako jego członek, nieustannie i obsesyjnie (pun intended) pracuje nad swoim skillem djskim, selekcją, kontaktem z publiką i organizacją imprez w ramach jednego z najdłużej i najprężniej obecnie działającego cyklu DNB w kraju (wyróżnionego jako 3. najlepszy polski event 2015 roku oraz ponownie jako 3. najlepszy basowy event 2019 w plebiscycie Munoludy). 

Dzięki jego inicjatywie promotorskiej ekipa DrumObsession sprowadziła do Poznania takie legendy jak dBridge, Doc Scott, DJ Storm, Loxy, Dillinja, A Sides, Big Bud, Marcus Intalex, Spirit, Seba, Kid Drama, Logistics, Amit, Commix, Makoto, Klute, Om Unit czy Special Request; a także jako pierwsi w Polsce gościli najciekawszych DJów i producentów nowego pokolenia: Heart Drive, Presha, Stray, Mark System, Villem, Mako, Sinistarr, Yorobi, Decibella, Phil Tangent, Foreign Concept, Naibu, Hydro, Halogenix, Vromm, Kimyan Law, Moresounds, Submorphics, Random Movement, Icicle, Mikal, Tokyo Prose, FD, Triad, Dave Owen, Calculon, Paul SG, Flaco, Technicolour i Komatic (teraz: Technimatic), RoyGreen & Protone, Jaybee czy DFunk. 

Jego intensywną pracę nad sobą i oryginalny styl docenili też inni promotorzy. Alegria miał przyjemność grać w większości polskich miast. Wystąpił też na Audioriver Festival, na Sun & Bass we włoskim San Teodoro oraz chorwackim Membrain Festival, grał też na czeskim Let It Roll – największym na świecie festiwalu poświęconemu tej muzyce. Ma na koncie występy w Anglii, Austrii, Czechach, Danii, Irlandii, Niemczech, a także USA (gdzie jeszcze w 2010 roku odbył pierwszą w życiu trasę DJską w wielu miastach). 

Poznaniak nieustannie próbuje zarażać innych swoją miłością do muzyki. Przez 11 lat co środę na antenie poznańskiego Radio Afera prezentował drum & bass wszystkim, którzy zechcieli włączyć audycję „Połamana Lekkość Bitu”, natomiast od 10 lat jest częścią największego na świecie radia poświęconego DNB – Bassdrive.com, gdzie we wtorki prowadzi audycję „DrumObsession”. 

W swoich setach DJskich uwielbia w nieoczywisty sposób mieszać style, łączyć melodyjne wokale z surowymi technicznymi rollerami, minimalistyczne i deepowe przestrzenie łamać breakami i snuć swoją nieprzewidywalną opowieść za pomocą umiejętnie dobranych blendów. Oprócz drum & bassu w setach coraz częściej zdarza mu się sięgać także po inne tempa: electro, UK garage, house, dubstep, business techno (!) czy nawet ambient. 

Obsesja nie pozwala Alegrii spocząć na laurach – w 2021 roku wydaje swoją debiutancką EPkę “Petrograd” w amerykańskiej wytwórni Modern Conveniences. W tym samym roku także czytelnicy Muno.pl – największego internetowego portalu muzycznego poświęconego muzyce elektronicznej i scenie klubowej w Polsce – docenili Piotra przyznając mu tytuł “DJ Roku Bass Polska 20XX*” (* – był to plebiscyt nagradzający za rok 2019 i pandemiczny 2020). Jego dubstepowy remix utworu Nomine wsparł charytatywną kompilację “Cut The Wire” stworzoną przez Oramics na rzecz Fundacji Ocalenie (która pod koniec roku wspierała osoby uchodźcze podczas kryzysu na granicy z Białorusią), a w 2022 tuż po rozpoczęciu rosyjskiej agresji, Alegria pomógł stworzyć liczącą 136 utworów składankę “Together With Ukraine”, która zbiera fundusze na rzecz Ukraińskiego Czerwonego Krzyża. W trackliście znalazł się jego collab z Radicallem – “Glimmer Of Hope”, a samo wydawnictwo do dziś uzbierało ponad 104 000 funtów.

 

FB: https://www.facebook.com/alegriaofficial

SC: https://soundcloud.com/alegriaabada

IG: https://www.instagram.com/piotr_alegria/